Udržitelné podnikání & online marketing

Udržitelné podnikání & online marketing

Jak se z našeho oblíbeného výrobce čaje extrahovala úspěšná spolupráce?

40,3 %

nárůst obratu Google Ads a Sklik kampaní během prvního roku spolupráce

18,8 %

nárůst obratu Facebook a Instragram kampaní během prvního roku spolupráce

99,4 %

Přesnost využití domluveného rozpočtu

Sonnentor je společnost s více než 30letou historií, která se specializuje na výrobu a prodej bio čajů, koření a bylin. Sonnentor působí v Čejkovicích a řadí se mezi lídry v oblasti BIO produktů a ekologicky udržitelného podnikání. Základní hodnoty jsou ukotveny v pilířích uhlíkové neutrality, přímé podpory farmářů, produktů bez chemie a lidského přístupu. V Čejkovicích doporučujeme navštívit Bylinkový ráj i novou a jedinečnou zelenou budovu Solis. Uvítá vás omamná vůně bylinek a hospodaření s úctou k přírodě.

Shrnutí spolupráce

  1. Aplikujte marketingový mix kampaní s pokrytím celé uživatelské cesty
  2. Nastavte rozdílné KPI k jednotlivým kampaním dle strategie
  3. Aktivujte sezónní kampaně a reflektujte aktuální trendy
  4. Pravidelné testování i vyhodnocení vede k lepším výsledkům

01

Jak a proč jsme se seznámili

V datanimals dlouhodobě podporujeme a vyhledáváme ekologicky udržitelné projekty, cirkulární ekonomiku i přímé výrobce. Oslovili jsme marketingové oddělení Sonnentoru, které bylo otevřeno konzultacím a naším zkušenostem.

Očekávání od online marketingu se postupně vyvíjelo v ucelený obrázek společných plánů v oblasti výkonnostních kampaní, brand kampaní a rozšířené analytiky pro online a offline události. Dalším krokem k uzavření smysluplné spolupráce byla příprava strategie na míru. V datanimals jsme hrdí na spolupráci s inovativní a zodpovědnou značkou jako je Sonnentor.

A jaké důvody ke spolupráci s datanimals vnímá Martin Smutek ze Sonnentoru?

Cítili jsme, že jste správně pochopili a vnímali naši filozofii, která silně ovlivňuje naše marketingové aktivity. Váš návrh strategie pro nás dával smysl, seděl nám a ztotožnili jsme se s ním. Vnímali jsme jako velkou výhodu, že máte zkušenosti se značkami/firmami v oblasti ekologické produkce a trvalé udržitelnosti. Bylo cítit, že je vám toto téma opravdu blízké a nechcete jen své portfolio klientů rozšířit o zajímavou bio/eko značku. Líbilo se mi taky, že jste menší agentura, a proto pro vás nebudeme jeden z desítek klientů.

02

Naše řešení

Součástí strategie byl výběr vhodných nástrojů, platforem a kampaní pro marketingové aktivity i plánování mediálních rozpočtů. Zpracovali jsme kompletní pokrytí celého nákupního cyklu - od společného nastavení komunikace a seznámení se značkou přes nákup až po následnou péči o zákazníka.

Díky transparentní spolupráci a efektivnímu využití marketingových platforem s přehlednými datovými výstupy pomáháme Sonnentoru být stále lídrem na trhu i v období po covidu, kdy celý ecommerce trh vykazuje propady. Z pohledu dosažených úspěchů, které můžeme sdílet:

V rámci neustálých změn na trhu je velice důležité pružně reagovat v online kampaních a marketingové komunikaci. Spojením poctivé práce online specialistů, analytiků a marketingového oddělení vede k pozitivním výsledkům celé společnosti. 

A jsme rádi, že aplikovanou strategii vnímá pozitivně i Sonnentor:

V Sonnentoru jsme hledali spíše strategického partnera pro online svět než jen správce kampaní. A to datanimals skvěle splňuje. Kromě excelentně spravovaných kampaní ve vyhledávačích a na sociálních sítích společně rozvíjíme optimalizaci pro vyhledávače, ladíme analytiku a o odbornost týmu datanimals se můžeme opřít i v řadě dalších oblastí digitálního marketingu.
03

Doporučení k úspěšné spolupráci

  1. Vyberte si pro svůj projekt partnera, se kterým sdílíte podobné hodnoty
  2. Doporučujeme aktivní i transparentní komunikaci 
  3. Důležitý je přehledný, srozumitelný a pravidelný reporting
  4. Odhodlání testovat nové metody s akceschopným vyhodnocením jsou klíče k vývoji
  5. Prodiskutujte audity měření, atribuční modelování a datově řízený marketing

Jak Sonnentor vnímá komunikaci a spolupráci s datanimals?

Musím velmi vyzdvihnout rychlost komunikace. Vždy jste k dispozici, odpověď máme obratem a deadliny jsou pro vás svaté. To, že je komunikace lidská, otevřená a příjemná, je k tomu všemu obrovský bonus. Vím, že můžu otevřít každé téma a jsem rád, že i od vás dostávám zpětnou vazbu, která nás posunuje dál.

04

Závěr

Tým Sonnentoru spojuje radost a pozitivní přístup, který je obtisknutý na každém designu produktu a také vytváří atmosféru (nejen) v Čejkovicích. Vážíme si spolupráce s opravdovými profesionály, kteří vnímají sílu v lidskosti a ekologickém přístupu.


Jak hodnotí Sonnentor první rok spolupráce s datanimals?

Po všech stránkách velmi pozitivně. Splnili jste naše očekávání a ta nebyla malá. Práce z vaší strany byla vždy na profesionální úrovní. Kromě plnění našich představ a úkolů jste proaktivně navrhovali nové aktivity, postupy, formáty a cílení kampaní. Dosažené výsledky jsou další ozdobou vzájemné spolupráce. První rok probíhal ve velmi složitém období pro celé e-commerce a společně jsme ho ustáli. Proto byla spolupráce s vámi jedna velká radost.

highlight

Pozvání do Čejkovic

Newsletter

Chcete být neustále v obraze o tom, co je u nás nového?

Zadejte vás e-mail a lorem ipsum dolor sit met.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Poznejte Sonnentor zblízka a navštivte zážítkovou exkurzi ve výrobě čajů a nové budově Solis.

Více informací najdete zde.

Antonín Jedlička
Head of Performance

Kontaktujte nás

Udělejte první krok
a zbytek už můžete
nechat na nás

Ozvěte se pro nezávaznou konzultaci, dveře máme vždy otevřené. Využijte náš kontaktní formulář nebo se nám ozvěte napřímo:

info@datanimals.com(+420) 724 909 424
Děkujeme za zprávu, brzy se Vám ozveme.
Něco se pokazilo