Z nuly jedničkou na trhu J

Z nuly jedničkou na trhu J

Během dvou let se stal Travelight dominantní značkou, která nenechává konkurenci spát. Zjistěte, jak efektivní kampaně pomohly jejich raketovému růstu a jak se cestuje přírodou s lehkostí.

+620%

nárůst obratu během prvního rok spolupráce

+320%

nárůst obratu během druhého roku spolupráce

Travelight je speciálka na ultralehké turistické vybavení. Pomáhá lidem odlehčit jejich kompletní vybavení tak, aby si své cesty do přírody, ať už to jsou dlouhé treky, víkendové přechody, nebo jednodenní túry, užili o něco víc. Travelight vznikl při řešení vlastních problémů a potřeb, kdy zakladatele Davida Czempka a Davida Hotaře na jejich cestách nebavilo tahat se s nesmyslně těžkou krosnou. Začali se proto zajímat o koncept ultralightu – lehkého a skladného vybavení na delší treky. Kde jinde než na jedné z jejich cest pak vznikla myšlenka: „Pojďme tohle dělat v pracovním životě.“

Shrnutí spolupráce

 • Pomocí segmentace jsme soustředili budget do nejvýkonnějších kampaní, které jsme takto vytěžili na maximum. 1111
 • Datově jsme obohatili produktový feed, díky čemuž jsme znásobili dosah a konverzní míru v shoppingu.
 • Pravidelnou optimalizací inzerátů jsme zlepšili konverzní míru reklam a zvýšily zisky.
 • Zvýšili jsme důvěryhodnost značky rozšířením reklam o hodnocení inzerenta a hodnocení produktů.


01

Jak a proč nás oslovili 

Před navázáním spolupráce s datanimals jsme online marketing dělali asi 2 roky vlastními silami (vyhledávače, PPC kampaně). Nikdo z našeho týmu ale neměl žádný předchozí background a větší znalosti z této oblasti. Výsledky sice ukazovaly kladná čísla, ale vůbec jsme neřešili PNO, optimalizace a další důležitosti. Jednoduše jsme nevěděli, jak v online marketingu růst, na tohle už jsme byli prostě krátcí. Online marketing tehdy dělal necelých 20 % celkového obratu. 

Věděli jsme, jaký potenciál má online marketing, a že pokud jej chceme dělat pořádně, nemůžeme to jen dělat po vlastní ose. Zprvu jsme trochu váhali, protože vstupní náklady do zahájení a rozjetí spolupráce byly větší. A ten risk se vyplatil, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsme udělali. Dnes bychom rozhodně nebyli tam, kde jsme.


02

Naše řešení

Na to, že si Travelight dělali kampaně po vlastní ose, tak byly lépe nastavené než kdejaké kampaně freelancera nebo leckterých agentur. Přesto jsme tušili, že z nich dokážeme dostat ještě mnohem více. Něco byly větší zásahy do struktury a nastavení kampaní, optimalizace feedu a něco jen drobné detaily. Když se však všechno správně složí dohromady, může to udělat pořádný rozdíl. 

Optimalizace feedu

Častým problémem u shopping kampaní bývá příliš strohý produktový feed. Stejně jako zákazníkům, tak i Googlu se libí, když jim o produktu řekneme, co nejvíce informací. Výrobce, barva, velikost, typ, doplňkové fotografie, kategorie produktu, akční sleva, to všechno jsou parametry, které pomáhají produkt pochopit. Optimalizace titulků a popisů u produktů v nástroji Mergado jsme výrazně zvýšily podíl a množství zobrazení, relevanci a ve výsledku i počty prodejů.

Zobrazení většího množství produktů ve výsledcích vyhledávání – tapetování


Struktura kampaní a inzeráty dělané na míru produktům

Pro dosažení největší efektivity kampaní a schopnosti cíleně řídit budget jsme vytvořili detailní strukturu. Nemuseli jsme se tak spokojit pouze s obecným inzerátem. Můžeme tak tvořit reklamu na míru vyhledávacímu záměru a dosahovat vyšší konverzní míry. Celý účet se tak posouvá do vyšších čísel místo toho, aby byly výsledky průměrovány utrácením na nevýkonných místech.

Některé možnosti segmentací kampaní ve vyhledávání:

 • brand
 • značky
 • produktové kampaně
 • kategorické kampaně
 • generické kampaně
 • konkureční
 • informační
 • lokační
 • dle zařízení
 • demografie
 • atd.


Málo používaným, ale přitom důležitým rozšířením je i hodnocení od nakupujících. To pomáhá vyniknout a komunikovat důvěru oproti konkurenci.

Ukázka rozšíření reklamního inzerátu o podstránky a hodnocení

A/B testování reklam

Hodně opomíjenou optimalizací v účtu je pravidelné testování inzerátů. Často jsou na začátku propagace do účtu nasazeny inzeráty, které tam potom zůstávají i několik let. Přitom rozdíl konverzní míry o 1% až 2% může být rozdílem mezi skvěle prosperujícím podnikáním a krachem. Pravidelným vyhodnocováním a optimalizaci inzerátů jsme zvedli tržby na kampaních o stovky tisíc.

03

Závěr a celkové hodnocení od klienta

Travelight je pro nás srdcovka. Vždy si vybíráme ke spolupráci projekty, ke kterým máme kladný vztah. Když se to navíc skloubí s velkým nadšením ze strany majitelů a vy vidíte, jak se měsíc co měsíc projekt vyvíjí a posouvá kupředu, bylo jasné, že úspěch je jen otázkou času. My v datanimals se těšíme na další ziskové kampaně a nové trhy, kam se společně s Travelightem chystáme. 

Načasování zahájení této spolupráce pro nás nemohlo být lepší. V průběhu covid pandemie se totiž velká část nákupů přesunula do online prostředí a spousta lidí byla nucena se naučit nakupovat na internetu. V té době jsme už měli vybudované slušné pozice v online kampaních a mohli z toho těžit.

V roce 2021 se nám podařilo vyrůst téměř 3x. Online marketing znásobil svou důležitost a stal se dominantním a nejdůležitějším zdrojem obratu. Konverze v jednotlivých akvizičních kanálech rostly o stovky až tisíce procent.

Výsledky z prvního roku spolupráce předčily naše očekávání. Věděli jsme, že ještě důležitější a zajímavější bude srovnání v druhého roku spolupráce s prvním. Pokud něco dělá amatér a pak se do toho pustí profík, je pochopitelné, že výsledky zaznamenají několikanásobné nárůsty. Proto jsme rádi, že i v druhém meziročním srovnání vidíme nárůst desítky až nižší stovky procent.

highlight

Pozvání do Čejkovic

Newsletter

Chcete být neustále v obraze o tom, co je u nás nového?

Zadejte vás e-mail a lorem ipsum dolor sit met.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Úplným závěrem ještě drobné překvapení od Davidů:

slevový kód na 10%  – “datanimals10

Antonín Jedlička
Head of Performance

Kontaktujte nás

Udělejte první krok
a zbytek už můžete
nechat na nás

Ozvěte se pro nezávaznou konzultaci, dveře máme vždy otevřené. Využijte náš kontaktní formulář nebo se nám ozvěte napřímo:

info@datanimals.com(+420) 724 909 424
Děkujeme za zprávu, brzy se Vám ozveme.
Něco se pokazilo